SILVER & METAL / Silver / Parti silver 5464808
nr 546 4808
Parti silver
Lenght: ()
17 delar, silver, utländska/svenska stämplar, 18/1900-tal
100
SEK 550
Monday October 13 2008
at 16:55:41
100 kr
250 kr
200 kr
300 kr
350 kr
6
450 kr
450 kr
500 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver